Drożdżowe rogaliki czy bułeczki drożdżowe można wypełnić w zasadzie wszystkim. Mi najbardziej smakują jagodzianki, bo tylko domowe są tak pełne jagód. Z wytrawnych zaś lubię drożdżowe bułeczki z kapustą.
Jeśli chcecie zrobić przyjemność najmłodszym albo znaleźć im zajęcie podczas przygotowań do świąt, to polecam Wam bułeczki zwierzaczki. Przygotowałam słonika, kraba i baranka z ciasta drożdżowego. Są delikatne i możecie zrobić je na słodko lub na ostro. Takie bułeczki są bez nadzienia, ale mogą robić też za kanapeczki.
Jeśli lubicie chrupiące, jasne pieczywo, to polecam takie mini bagietki. Przygotowałam je w automacie do wypieku chleba, ale z powodzeniem przygotujecie je w piekarniku. Zresztą niedawno pokazywałam Wam rewelacyjną bułkę makową. Dzisiejsze mini bagietki troszkę ją przypominają.
Coś dla małych i dużych, czyli słodkie łabędzie z dżemem. Niecodzienny sposób na niewielkie drożdżówki, a raczej płaskie bułeczki. Zrobienie ich sprawi na pewno frajdę najmłodszym. Do środka możecie włożyć troszkę dżemu, zrobić wytrawne nadzienie grzybowe lub z kapustą (polecam przepis na kapuśniaczki).
Pyszne rogaliki, czyli croissants. Rewelacyjnie chrupiące, rozpływające się ustach i bardzo delikatne. Zrobione z ciasta drożdżowo-francuskiego, są o wiele smaczniejsze niż z jakiejkolwiek piekarni. W dodatku nie aż tak trudno je zrobić, jak mogłoby się wydawać.
Pyszne bułeczki nadziane kapustą, czyli kapuśniaczki. Idealny dodatek do barszczu czerwonego, a także przekąska podana ze śmietaną lub czosnkowym sosem. Ja proponuję podawać kapuśniaczki na gorąco, ale możecie też podjadać na zimno, np. na drugie śniadanie w pracy.
Na pewno Wam się spodobają! Żółwiki to drożdżówki z dżemem, bardzo smaczne i miękkie, a ich przygotowanie zajmie Wam niewiele czasu, za to sprawi sporo frajdy. Do lepienia żółwików możecie zaprosić najmłodszych domowników – to fajna zabawa.
Smaczne bułeczki, idealne na drugie śniadanie lub przekąskę. Dobre zarówno na ciepło, jak i na zimno. Przygotowanie drożdżowych bułeczek z jabłkami jest bardzo proste. Świeżość trzymają przez kilka dni, można je łatwo odgrzać, np. w mikrofali.
Takie bułeczki są najlepsze na ciepło. Będą świetnym dodatkiem do czerwonego barszczu, ale równie dobrze możecie je jeść same, chociażby na drugie śniadanie. Zrobienie takich bułeczek nie jest trudne, a smakują bardzo dobrze. Bułeczki z grzybami to takie większe paszteciki do barszczu.
Pycha! Bułeczki w kształcie choinki, idealne na śniadanie, troszkę przypominające moje ulubione puszyste, a troszkę obwarzanki (te miękkie). Ciasto drożdżowe zrobiłam szybko, jest dość klasyczne, za to kształt całkiem świąteczny. Każdą bułeczkę udekorowałam kminkiem, makiem i siemieniem lnianym, a na łodyżce związałam kokardę.
Kolejny drożdżowy wypiek na święta. Tym razem alternatywa dla makowca, czyli makowe bułeczki. Makowczyki, bo tak je nazwałam, to właśnie takie małe bułeczki, które przygotowuje się podobnie, jak makowca. Tyle tylko, że na pewno nie pękną podczas pieczenia, więc wszyscy z Was, którzy boją się takich wypieków, mogą spokojnie zrobić te bułeczki.
Latem chętnie sięgam po drożdżówki. Tym razem zrobiłam niewielkie drożdżówki z truskawkami. Ciasto słodziłam, ale już truskawki ułożyłam bez cukru, dzięki czemu bułeczki nie są zbyt słodkie, tylko takie akurat.
Letnia pogoda zachęca do wypadów za miasto, a na taki wyjazdowy piknik proponuję Wam mięciutkie drożdżówki z rabarbarem i truskawkami. Rabarbar jest lekko orzeźwiający, a bułeczki miękkie i słodkie. Będą stanowić idealną przekąskę na pikniku.
Niewielkie słodkie ciasteczko-bułeczki w formie ślimaczków. Takie na kilka gryzów. Zrobiłam je z ciasta podobnego do tego na moje ulubione trdlo, tylko zamiast cynamonu użyłam cukru. W dodatku kolorowego cukru, co bardzo fajnie wygląda.
Delikatne małe pączuszki z malutką dziurką. Obtoczone w cukrze i cynamonie, a w dodatku pieczone w piekarniku. Super! Dla tych, którzy nie przepadają za tłustymi smażonymi pączkami, albo po prostu lubią drożdżowe przysmaki, te malutkie pączuszki będą idealne.
Mięciutkie, drożdżowe ciasto, duuuużo makowego nadzienia i lukier. Proste rogaliki z makiem, z mojego niezawodnego ciasta na tego typu drożdżowe przysmaki. Wychodzą zawsze, są delikatne i mięciutkie.
To miłość od pierwszego kęsa! Słodkie bułeczki drożdżowe z makiem zrobiłam tak do podjadania, a teraz zastanawiam się poważnie, czy nie powinny zastąpić makowych wypieków na wigilijnym stole – serio! A przynajmniej powinny się na nim pojawić. Są pyszne, pełne makowego nadzienia, słodkie (chociaż lukier cytrynowy troszkę równoważy smaki) i proste do zrobienia.