Bułeczki drożdżowe z jabłkami

Smaczne bułeczki, idealne na drugie śniadanie lub przekąskę. Dobre zarówno na ciepło, jak i na zimno. Przygotowanie drożdżowych bułeczek z jabłkami jest bardzo proste. Świeżość trzymają przez kilka dni, można je łatwo odgrzać, np. w mikrofali.

Drożdżowe bułeczki z jabłkami możecie dodatkowo posypać z wierzchu cukrem, wtedy będą miały słodką, chrupiąca skorupkę. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w wodzie (można dodać 1 łyżeczkę cukru). Dodaję rozpuszczone drożdże do mąki, dodaję pozostałe składniki i wszystko mieszam.

Krok 2. Następnie wyrabiam ciasto i gdy już będzie miało kształt kuli, to smaruję olejem i wkładam do miski, by wyrosło. Odstawiam na około 1 godzinę.

Krok 3. Wyrośnięte ciasto wyjmuję z miski, odrywam kawałki ciasta (wychodzi ok. 10 bułeczek).

Krok 4. Każdy kawałek lekko rozpłaszczam, nakładam łyżkę jabłek i posypuję cynamonem. Zlepiam w bułeczkę. Odkładam do wyrastania na niecałą godzinę.

Krok 5. Wyrośnięte smaruję jajkiem, a następnie wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 15 minut, aż będą rumiane. Smacznego.

Bułeczki drożdżowe z jabłkami
Bułeczki drożdżowe z jabłkami
10 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.