Słodkie łabędzie z dżemem

Coś dla małych i dużych, czyli słodkie łabędzie z dżemem. Niecodzienny sposób na niewielkie drożdżówki, a raczej płaskie bułeczki. Zrobienie ich sprawi na pewno frajdę najmłodszym. Do środka możecie włożyć troszkę dżemu, zrobić wytrawne nadzienie grzybowe lub z kapustą (polecam przepis na kapuśniaczki).

Ja zrobiłam łabędzie na słodko i tak samo jak drożdżówki-żółwiki, zniknęły szybko. A pomysł na te fantazyjne zwierzaki pojawił się na naszym forum. Uważam, że to strzał w dziesiątkę i zachęcam Was do ich przygotowania. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w mleku z cukrem i mieszam. Następnie dodaję pozostałe składniki i mieszam. Potem przekładam na blat i wyrabiam.

Krok 2. Ciasto powinno być elastyczne i łatwo odchodzić od dłoni.

Krok 3. Wkładam do miski na godzinę wyrastania.

Krok 4. W tym czasie powinno zwiększyć objętość dwukrotnie.

Krok 5. Dzielę na około 15 lub więcej części. Wałkuję na kółka (albo wycinam miseczką). Kładę farsz i zginam prawie na pół.

Krok 6. Nacinam na łączeniu, odginam fragment ciasta, tworząc szyjkę. Robię nacięcia na skrzydełkach i dodaję oczko, np. z nasionek.

Krok 7. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 20–24 minut, aż będą rumiane. Smacznego.

Słodkie łabędzie z dżemem
Słodkie łabędzie z dżemem
14 marca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.