Drożdżowe bułeczki z grzybami

Takie bułeczki są najlepsze na ciepło. Będą świetnym dodatkiem do czerwonego barszczu, ale równie dobrze możecie je jeść same, chociażby na drugie śniadanie. Zrobienie takich bułeczek nie jest trudne, a smakują bardzo dobrze. Bułeczki z grzybami to takie większe paszteciki do barszczu.

Jeśli chodzi o farsz do bułeczek z grzybami, to wykorzystałam grzybki z zupy grzybowej. Możecie wykorzystać również do tego celu pieczarki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w wodzie z cukrem. Potem dodaję rozpuszczone drożdże do mąki, dodaję resztę wody, masło, jajko i sól. Wszystko mieszam.

Krok 2. Zagniatam, a potem smaruję olejem lub oliwą i wkładam do miski, aby wyrosło. Odstawiam na godzinę.

Krok 3. W tym czasie robię farsz. Cebulę siekam drobno i podsmażam, dodaję do tego grzybki i całość doprawiam pieprzem. Chwilkę smażę i odstawiam, by wystygło.

Krok 4. Wyrośnięte ciasto wałkuję na prostokąt i nakładam farsz. Roluję.

Krok 5. Kroję na kawałki i odstawiam do wyrastania. Czas mniej niż godzinę.

Krok 6. Smaruję rozkłóconym jajkiem, wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 15 minut, aż będą rumiane. Smacznego.

Drożdżowe bułeczki z grzybami
Drożdżowe bułeczki z grzybami
6 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.