Drożdżówki z rabarbarem

Letnia pogoda zachęca do wypadów za miasto, a na taki wyjazdowy piknik proponuję Wam mięciutkie drożdżówki z rabarbarem i truskawkami. Rabarbar jest lekko orzeźwiający, a bułeczki miękkie i słodkie. Będą stanowić idealną przekąskę na pikniku.

Drożdżówki z rabarbarem nie są trudne do zrobienia, trzeba tylko zabrać się za nie wcześniej, bo przecież muszą mieć czas, by wyrosnąć. A w dużej mierze to właśnie wyrastanie odpowiada za ich puszystość. :) Z podanej przeze mnie porcji wychodzi 12 bułeczek, możecie też zrobić z połowy porcji.

Przepis na te drożdżówki oparłam na tym na moje ulubione puszyste bułeczki, w wersji słodkiej – z owocami smakują super. Polecam i życzę smacznego, a także, jak zawsze, zapraszam do obejrzenia filmiku, na którym pokazuję, jak robić drożdżówki z rabarbarem. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w mleku, dodaję cukier i mieszam. Potem wszystkie składniki na ciasto (czyli wszystko, prócz rabarbaru i truskawek) umieszczam w misce i mieszam.

Krok 2. Przekładam na blat i zagniatam, ciasto jest lepkie, ale daje się ładnie wyrobić, możecie ewentualnie podsypać leciutko mąką.

Krok 3. Wkładam wyrobione ciasto do miski, aby wyrosło. Czas ok. 1–1,5 h.

Krok 4. Tak wygląda wyrośnięte ciasto.

Krok 5. Wyjmuję, dzielę na 12 części i z każdej formuję wałeczek. Przykrywam ściereczką, by podrosły, około 40–60 minut.

Krok 6. Tak wyglądają po około 40 minutach.

Krok 7. W każdej robię nacięcie nożem, a potem paluszkiem zagłębienie.

Krok 8. Wypełniam owocami i troszkę posypuję cukrem.

Krok 9. Wstawiam do nagrzanego do 190°C piekarnika i piekę około 15 minut. Gotowe, smacznego.

Drożdżówki z rabarbarem
Drożdżówki z rabarbarem
13 czerwca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.