O stronie i o nas

Dostajemy wiele pytań, więc postanowiłam przybliżyć Wam jak wygląda kotlet.tv od kuchni. Skąd pomysł na bloga, co lubimy, co mamy zawsze w lodówce, co nas inspiruje i kiedy to wszystko gotujemy ;-) Zobacz też jakie książki i ebooki wydałam!

Jeśli chcecie nas lepiej poznać zajrzyjcie też na domowa.tv nasz drugi blog. Zerknij też do mojego sklepu, gdzie kupisz moje ebooki.

Kim jestem

Aktualizacja 2019: Cześć jestem Paulina i wraz z Michałem, moim mężem prowadzimy tego bloga oraz domowa.tv. Kotlet.tv to blog, który powstał w 2009 roku, jako jeden z pierwszych w polskiej blogosferze kulinarnej. Szybko zyskał popularność dzięki przepisom w formie wideo, których wtedy jeszcze nikt nie robił :) Teraz jest ich mnóstwo, ale wtedy to był coś wyjątkowego i nie będzie przesadą jeśli dodam, że wiele osób nauczyło się robić kruche czy drożdżowe ciasto z moich filmów :)

W 2014 roku wydałam pierwszą książkę kulinarną „Mała wielka uczta”. Początkowo moja kuchnia była dość tradycyjna, taka, jaką wyniosłam z domu rodzinnego, od mamy czy babci. Po drodze skończyłam wiele kursów, gotowałam z najlepszymi szefami kuchni i sporo podróżowałam.

A kilka lat później założyłam bloga lifestylowego domowa.tv. Pojawiły się w naszej rodzinie dzieci i co tu ukrywać, to wszystko się zmieniło. Musieliśmy inaczej zorganizować czas, a także wziąć pod uwagę ich alergie. Zmieniliśmy całkowicie swój sposób odżywiania, obecnie jemy wegetariańsko, a z powodu mojej choroby od pewnego czasu również bezglutenowo. Wszystko przeorganizowaliśmy. Sporo też szykujmy jedzenia do pudełek okazało się dla nas najlepszą opcją by nie tylko oszczędzić, ale też zdrowo jeść i móc dużo podróżować z trójką naszych dzieciaków.

I tak od wielu lat jestem zakręcona na punkcie jedzenia do lunchboksów. U mnie na blogu znajdziesz wiele wpisów z naszymi pięknymi piknikami, pomysłami na dania do śniadaniówek, ale też podróżami, gdzie zawsze zabieramy lunchboksy. Są też rankingi termosów, pudełek i… chyba jestem jedną z najbardziej zakręconych osób na tym punkcie. Jeśli mogę Ci coś doradzić w tym temacie to pisz, o lunchboksach mogę gadać godzinami ?

W 2019 wydałam pierwszego ebooka, o daniach do lunchboksa. W tego ebooka włożyłam całe serducho i myślę, że to czuć. Przepisy są dokładnie tymi, które od wielu lat „testuję” na naszej rodzinie pakując do kolejnych pudełek (do których mam słabość) i biorąc ze sobą na wynos. Jeśli chcesz mnie lepiej poznać zajrzyj na domowa.tv lub instagrama, no i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej ?

Na pewno ten blog zmienił się przez lata, ale byłabym zmartwiona gdyby było inaczej :)

Jeśli ktoś teraz spyta się mnie co mam w lodówce to będzie to: hummus, marchewka i jakiś twardy ser ;-)

Kotlet.TV od kuchni
Kotlet.TV od kuchni, rok. 2012
Kotlet.TV - Paulina
Kotlet.TV – Paulina, rok 2012
To ja, rok 2019, z magicznym ciastem z mojego ebooka
To ja, rok 2019, z magicznym ciastem z mojego ebooka

Sprawdzone przepisy, zdjęcia i filmy

Wszystkie przepisy na potrawy, które zamieszczamy na naszej stronie przygotowujemy sami. Nie ma tutaj zmyślonych potraw, wszystko powstało naprawdę.

Dodatkowo każdy przepis jest dokładnie sfotografowany krok po kroku, a większość ma również film, który ułatwia przygotowanie potrawy. Z filmów jesteśmy bardzo dumni. Kiedy uruchomiliśmy stronę, byliśmy chyba pierwszym tego typu blogiem, który do przepisów zamieszczał również własne filmy. Własne, bo wszystko powstaje w naszej kuchni.

Nasza książka

W 2014 wydana została nasza pierwsza książka kulinarna „Mała wielka uczta”, a w niej 130 przepisów, których nie znajdziecie na blogu :)

To niesamowite uczucie :) nasza książka w Empiku ach!
To niesamowite uczucie :) nasza książka w Empiku ach!

Życzymy wszystkim smacznego!

Paulina i Michał

kontakt: instagram.com/paulina.domowa