Biszkopt makowy piegusek

Biszkopt makowy przypominający w smaku pieguska! Lubicie ciasto piegusek, takie na samych białkach? Ja uwielbiam! Jest pełne maku i kojarzy mi się ze świętami. :) Ale dzisiaj proponuję Wam podobne ciasto, tyle że na całych jajkach. Nie musicie martwić się, co zrobić z żółtkami i odkładać do miseczki białka po pączkach czy makowcu. Możecie zrobić biszkopt makowy kiedy tylko najdzie Was ochota. Ciasto z tego przepisu jest rewelacyjne, puszyste, delikatne i sprawdzi się zarówno jako małe co nieco do herbaty (polecam je polać lukrem z dodatkiem soku z cytryny), jak i jako spody do tortu (wystarczy przekroić).

A jeśli szukacie biszkoptu makowego w wersji do rolowania, to polecam roladę piegowatą. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek. Do białek dodaję cukier waniliowy oraz stopniowo cukier zwykły, i ubijam na sztywną pianę.

Krok 2. Do białek dodaję żółtka, mąkę (obydwa rodzaje), suchy mak oraz olej i wszystko mieszam łyżką lub mikserem na niskich obrotach.

Krok 3. Przekładam do formy wyłożonej papierem do pieczenia (tylko na spodzie) i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę około 30–35 minut (najlepiej wbić patyczek do środka). Po przestudzeniu wyjmuję z formy. Przed podaniem polewam lukrem lub wykorzystuję do tortu. Smacznego.

Biszkopt makowy
Biszkopt makowy
7 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.