Krem do tortów z bitą śmietaną

Tym z Was, którzy nie przepadają za kremem maślano-budyniowym lub szukają urozmaicenia, proponuję krem do tortów z bitą śmietaną i mascarpone. Jest pyszny, choć dość kaloryczny, ale w smaku i konsystencji wydaje się lekki jak piórko. :) Ten krem sprawdzi się przy każdym torcie, jak również deserze na zimno (np. przełożone herbatniki czy biszkopty). Na bazie tego kremu możecie też zrobić tiramisu w wersji bez surowych jajek.

Krem do tortów z bitą śmietaną możecie oczywiście wzbogacać o różne dodatki – kakao, kawę, zmiksowane owoce, posiekane orzechy itd. Podobny krem znajdziecie również przy torcie Red Velvet. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw śmietanę kremówkę ubijam z cukrem pudrem i cukrem z wanilią, aż będzie sztywna, niemal tak sztywna, że można odwrócić miskę z jej zawartością.

Krok 2. Dodaję do tego serek mascarpone i miksuję. Następnie do kremu dodaję (opcjonalnie) różne dodatki. Krem jest gotowy do przełożenia tortu czy deseru. Smacznego.

Krem z bitą śmietaną
Krem z bitą śmietaną
7 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.