Bakłażan z grilla

Tym razem wegetariańskie danie z grilla, lekkie i smaczne, czyli grillowany bakłażan. Aromatycznie posypany ziołami prowansalskimi, z masłem, lekko i zupełnie inaczej. Po aromatycznym boczku z grillabakłażan z grilla wydaje się bardzo delikatny.

Bakłażana w takiej postaci po grillowaniu jem bez skórki, ja lubię ten środek oprószony ziołami, lekko słony, miękki, ale większość osób zjada ze skórką, więc zupełnie się tym nie sugerujcie. Bakłażan z grilla jest na pewno fajnym pomysłem na lekkie grillowanie czy też małe co nieco dla gości, którzy nie jadają mięsa. Dla mnie to też ciekawa podróż w różnorodność smaków, taki grillowany bakłażan smakuje naprawdę inaczej. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Bakłażana kroję na plasterki, raczej grubsze niż cienkie.

Krok 2. Posypuję każdy plasterek ziołami, tak około 1/2 łyżeczki na każdy. Potem nacinam lekko i nakładam troszkę masła.

Krok 3. Układam na tacy grillowej (niekoniecznie, ale mniej się spieka od dołu) i grilluję, aż będzie miękki i ciemniejszy. Smacznego.

Bakłażan z grilla
Bakłażan z grilla
3 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.