Kurczak z grilla w musztardowej marynacie

O tym kurczaku na pewno nikt nie może powiedzieć, że jest suchy czy bez smaku. Pysznie grillowany, aromatyczny i delikatny, kurczak z grilla w musztardowej marynacie wyszedł świetnie! Lubię marynowane i grillowane mięso, ma fantastyczny smak.

Ten kurczak wyszedł bardzo delikatnie, lekko. Czuć delikatny posmak musztardy, ale przede wszystkim jest miękki i soczysty. W marynacie był przez całą noc, a nawet troszkę dłużej, wyszedł świetnie. Dla mnie to taka klasyczna, lekka marynata i każdemu kurczak z grilla w musztardowej marynacie pewnie posmakuje. Co ważne, do zrobienia marynaty nie potrzebujecie wielu składników. Najważniejsze to musztarda i oliwa, ja dodałam jeszcze troszkę miodu, sosu sojowego i soli ziołowej, ale z powodzeniem możecie zastąpić sos sojowy np. octem lub go pominąć, a zamiast soli ziołowej dać zwykłą. A potem to już tylko dobrze rozgrzany grill. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Od piersi kurczaka odcinam "nieciekawe" części, takie jak tłuszczyk czy ewentualne żyłki. A potem kroję na mniejsze kawałki. 1 pojedynczą pierś kroję na 3 części – tak mniej więcej.

Krok 2. Wszystkie składniki marynaty umieszczam w miseczce, takiej, do której zmieści się potem mięso.

Krok 3. Mieszam dokładnie, możecie łyżką, ale polecam ubijaczkę – miesza się dokładnie i szybko, i nawet oliwa z musztardą będą super wymieszane.

Krok 4. Wkładam mięso do marynaty tak, aby każdy kawałek był "umoczony". Wstawiam do lodówki na noc lub przynajmniej na kilka godzin.

Krok 5. Kładę na tacy nad rozgrzanym węglem i grilluję z obydwu stron, co jakiś czas przewracając. [na zdjęciu - kurczak musztardowy to ten jasny]. Gotowe, smacznego!

Kurczak z grilla musztardowy
Kurczak z grilla musztardowy
4 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.