Boczek z grilla

Czas rozpocząć sezon grillowy, a dla nas nie ma dobrej biesiady przy grillu bez pysznego boczku. Boczek z grilla to chyba najprostsze po kiełbasie danie, a takie smaczne. Przyznaję, że kiedyś nie znałam tego smakołyku, a teraz za każdym razem walczę o jeszcze jeden kawałeczek.

Boczek z grilla jest aromatyczny, smaczny i znika w kilka chwil. Zawsze znajdą się chętni do obracania go na grillu, bo to dobry pretekst do podjadania ukradkiem. :) Jeśli chodzi o boczek, to polecam taki mniej tłusty, raczej „wyższy” niż dłuższy. Najlepiej pokroić go w grube plastry i podpiekać z obydwu stron. I nie martwcie się, nawet taki, który wygląda na mocno zrumieniony, smakuje świetnie. Jest lekko chrupiący z wierzchu, a w środku… mmm, spróbujcie sami!

Jeśli nie znacie smaku boczku z grilla, to naprawdę nie ma na co czekać. To chyba moja ulubiona potrawa z grill i polecam ją gorąco. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Boczek kroję w dość grube kawałki, takie 1 cm, a może i ciut więcej.

Krok 2. Jeśli macie dość długi boczek, to radzę go przekroić na pół.

Krok 3. Układam plastry boczku na ruszcie nad rozgrzanym węglem i grilluję z obydwu stron na rumiano. Podaję. :) Smacznego.

Boczek z grilla
Boczek z grilla
2 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.