Tofu birmańskie, czyli tofu z ciecierzycy

Tym razem coś fantastycznego, ale jeszcze mało znanego – tofu z ciecierzycy, czyli inaczej tofu birmańskie. To świetna alternatywa dla tofu z soi, którego wiele osób unika, a jednocześnie bardzo prosta do zrobienia.

Tofu birmańskie swoją konsystencją przypomina raczej to delikatne „silk” tofu, które w Polsce póki co nie jest zbyt popularne. Zrobienie tofu birmańskiego jest prostsze niż może się wydawać, a jest absolutnie genialne. Do zrobienia wystarczy mąka z ciecierzycy i woda.

Takie tofu możesz potem smażyć robić curry, wykorzystać do sałatek itd. Jest naprawdę świetną i tańszą alternatywą dla klasycznego tofu. No i chyba zdrowszą :)

Tutaj podsmażone i dodane do sałatki
Tutaj podsmażone i dodane do sałatki
Tutaj tofu curry z ryżem
Tutaj tofu curry z ryżem

Przepis krok po kroku:

Krok 1. 2 szklanki wody podgrzewam, a resztę wody mieszam z mąką aby nie było grudek (polecam trzepaczkę, bo mąka z ciecierzycy lubi się grudkować).

Krok 2. Dodaję do gorącej wody i całość mieszając (!) gotuję ok 5 minut.

Krok 3. Przelewam do naczynek, foremek, czegoś płaskiego i po wystudzeniu wstawiam do lodówki na godzinę lub dłużej. Kroję i gotowe, można podawać w dowolny sposób.

5 czerwca 2019 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.