Chrupiąca sałatka z selerem naciowym

Uwielbiam letnie sałatki, które mają jakiś chrupiący składnik. Seler naciowy jest idealnym dodatkiem do takich kompozycji. Chrupie, ma delikatny smak, piękny kolor i pasuje niemal do wszystkiego!

Seler naciowy dodaję często do sałatek owocowych, ale lubię go też w wersji wytrawnej. I choć przyznać muszę, że w wersji solo za nim nie przepadam, to w sałatkach uwielbiam. Tym razem delikatna, chrupiąca sałatka z selerem naciowym, serem, bakaliami i dużą ilością koperku. A to wszystko z dodatkiem majonezu.

Ja sięgnęłam po Majonez Kielecki, który – jak wiecie – często gości na moim stole. Tym razem wybrałam Majonez Kielecki lekki (w poręcznym szklanym słoiku 310 g!), który ma mniejszą zawartość cukru o 38% i tłuszczu o 31 % w stosunku do tradycyjnego Majonezu Kieleckiego. Do tej sałatki sprawdza się idealnie.

Sałatka z selerem naciowym
Sałatka z selerem naciowym
Sałatka z selerem naciowym
Sałatka z selerem naciowym

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Selera kroję w plasterki, ser w kostkę, koperek siekam, orzechy dzielę na mniejsze kęsy.

Krok 2. Dodaję majonez i wszystko mieszam. Podaję. Sałatka długo pozostaje chrupiąca i nie traci konsystencji, więc można zapakować ją na wynos.

*Wpis powstał we współpracy z WSP „Społem”

2 lipca 2019 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.