Suflet bananowy

Najlepszy przepis na suflet, w dodatku wyjątkowy, bo to suflet bananowy z czekoladą, ba! Z kawałkami płynnej, pysznej czekolady. Powiem wprost – suflet znika sam, jest tak pyszny, że nie można go spuścić z oka. :) Co więcej, dzisiejszy przepis na suflet jest idealny dla początkujących. Na pewno nie sprawi Wam problemu i domyślam się, że zrobicie go ponownie.

Suflet bananowy z czekoladą najlepszy jest oczywiście na gorąco, do tego kubek mleka i mam sposób na niepogodę. Przyznam się Wam, że suflet zrobiłam z myślą o poczęstowaniu nim gości, chciałam obok ciasta 3bit oraz stefanki postawić go na stole, ale… zjedliśmy wszystko, jak jeszcze był gorący. Bo najlepszy suflet to ten gorący. :) Inspiracją do przygotowania przepisu były warsztaty z afrodyzjaków. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynam od wysmarowania kokilek masłem, do każdej wsypuję po łyżeczce cukru i obsypuję boki i spód.

Krok 2. Banany wrzucam do miski, dodaję mleko i wyjmuję wanilię z laski wanilii. Miksuję na papkę. Dodaję mąkę kukurydzianą, żółtka jaj (białka za chwilę wykorzystam), cukier i posiekaną czekoladę, i mieszam.

Krok 3. Białka ubijam na sztywno i ostrożnie mieszam z masą bananową.

Krok 4. Napełniam kokilki i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika na niecałe 20 minut (18–20) w zależności od formy, moje suflety były smaczne po 17 minutach, a perfekcyjne po 19. :)

Krok 5. A teraz najtrudniejsze. :) Posypuję suflety pudrem, chwytam przez szmatkę (!) uwaga, bo gorące są kokilki! I nożem ostrożnie oddzielam suflet od kokilki. Teraz ostrożnie przechylam foremkę i wyjmuję suflet na talerz. Gotowe! Oczywiście, suflet możecie podać w kokilkach, ale one są gorące, smaczniej też wyglądają na talerzyku.

Suflet bananowy
Suflet bananowy
Suflet bananowy
Suflet bananowy
17 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.