Mus czekoladowy najlepszy

Rozpływający się w ustach, najlepszy mus czekoladowy, puszysty, smaczny i prosty do zrobienia. Będziecie zachwyceni, jak można łatwo zrobić taki mus oraz ile daje możliwości. Taki mus świetnie sprawdzi się zamiast lodów, jest też dobrym dodatkiem do owoców, a świetnie smakuje podany, jak u mnie, z dżemem.

Przepis na mus czekoladowy zdradził mi pastry chef hotelu Westin, czyli przemiły cukiernik, Adam Jakubowski. Przerobiłam na warunki domowe i oto właśnie najlepszy mus. Ja zrobiłam wersję mocną, z czekoladą gorzką, ale możecie pokusić się o mleczną czekoladę, a nawet białą. Jedno jest pewne – musicie zrobić. :) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czekoladę przekładam do miski, a miskę stawiam nad garnkiem z gotującą się wodą i zostawiam, by czekolada się roztopiła. W tym czasie mieszam żółtka z cukrem na kogel.

Krok 2. Śmietanę ubijam na prawie (!) sztywno, dodaję kogel na niskich obrotach.

Krok 3. A także czekoladę roztopioną i lekko przestudzoną. Mieszam delikatnie i chowam na godzinę do lodówki. Podaję z dżemem i wiórkami z białej czekolady (do zrobienia za pomocą noża do serów). Smacznego.

Mus czekoladowy najlepszy
Mus czekoladowy najlepszy
3 stycznia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.