Czekolada na gorąco z chilli

Wieczory są już mroźne, trzeba się rozgrzać. Proponuję czekoladę do picia, najlepiej bardzo rozgrzewającą, a nic tak dobrze nie rozgrzewa, jak chilli! Dzisiaj czekolada na gorąco z chilli. Wyśmienita, gęsta, smaczna i bardzo rozgrzewająca. Teraz tylko koc, książka, kubek gorącej czekolady i mróz za oknem nie będzie straszny. :)

Do przygotowania tej czekolady polecam gorzką czekoladę 90%, ale nie martwcie się, wyjdzie z każdej. Kupne czekolady w ogóle nie dosięgają jej do „uszka”. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czekoladę kroję na mniejsze kawałki, chilli roluję, odcinam końcówkę i wysypuję pestki, a z wanilii wyciągam ziarenka.

Krok 2. Mleko podgrzewam ze śmietaną (możecie tylko na mleku, ale ze śmietaną jest bardzo smaczne). Do gorącego dodaję czekoladę, wanilię i całe chilli. Podgrzewam, aż czekolada się rozpuści. Uwaga! Na drugi dzień czekolada jest ostrzejsza! :)

Czekolada na gorąco
Czekolada na gorąco
18 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.