Paluszki wiedźmy

Creepy witches fingers, czyli paluszki wiedźmy. Paskudne, straszne, a może śmieszne? Paluszki wiedźmy, czy jak wolisz paluchy czarownicy to maślane, kruche ciasteczka idealne na Halloween czy inną imprezę. Przy ich robieniu jest sporo śmiechu, a im straszniejsze tym lepiej.

A co najważniejsze – one są mega smaczne! Idealnie kruche. Co do kształtu to zdania są podzielone, jednych bawią, u innych budzą odrazę, jestem ciekawa jak Tobie się podobają i czy je zrobisz? Na pewno takie paluszki wiedźmy przydałyby się w bajce „Jaś i Małgosia” :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę, cukier puder, masło, proszek do pieczenia, szczyptę soli i jajko siekam nożem lub siekaczem na mniejsze kawałki.

Krok 2. Zagniatam, ciasto świetnie się zagniata, jest tylko odrobinę miękkie. Chowam do lodówki na 20-30 minut.

Krok 3. Odrywam niewielkie kawałki ciasta, formuję wałeczek cieńszy niż palec, bo trochę urosną. Układam je w niewielkich odstępach na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wychodzi ok. 2-2,5 blaszki ciastek.

Krok 4. W każdy wałeczek wciskam migdał, warto go wcisnąć, by potem nie wypadały. Moim zdaniem nawet lepiej sprawdzają się płatki migdałowe.

Krok 5. Robię nożem "paluszkowe" kształty i chowam do lodówki na 15 minut. A potem wstawiam do nagrzanego do 200C piekarnika. Piekę 9-10 minut aż się zrumienią. I gotowe.

Paluszki wiedźmy przepis
Paluszki wiedźmy przepis
Paluszki wiedźmy przepis
Paluszki wiedźmy przepis
Paluszki wiedźmy przepis
Paluszki wiedźmy przepis
29 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.