Kiszone rzodkiewki

Przepis na kiszone rzodkiewki. Kiszonki są zdrowe i smaczne i wcale nie trzeba kisić tylko ogórków czy kapusty. Kiedy pierwszy raz próbowałam kiszone rzodkiewki byłam zaskoczona ich smakiem, chrupiące i takie… ogórkowe :) Przygotowałam kiszone rzodkiewki w domu, traktuję je jako przekąskę lub dodatek do kanapek, sałatek itd.

Nie bój się kisić innych warzyw, są zdrowe, dostarczają naturalnych probiotyków, poprawiają trawienie i są bogatym źródłem witamin.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czosnek obieram, rzodkiewki myję i obcinam im zielone listki i ogonki. Niektóre rzodkiewki kroję na pół, zrobią się ciut szybciej, choć moim zdaniem lepsze są te "całe".

Krok 2. Zagotowuję wodę z solą, odstawiam i zalewam jak będzie bardzo ciepła, ale nie gorąca. Przyciskam słoiczkiem od góry, to ważne by rzodkiewki nie wypływały ponad powierzchnię. Są dobre po ok. 5 dniach, w podobnym czasie "odbarwią" się :)

Kiszone rzodkiewki
Kiszone rzodkiewki
Kiszone rzodkiewki
Kiszone rzodkiewki
13 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.