Zupa zacierkowa

Zapraszam Was na zupę zacierkową. Znacie? Na pewno, a jeśli nie to musicie to nadrobić. To taka klasyczna, bardzo prosta zupa w sumie „z niczego”. Jak byłam mała lubiłam, gdy robiła ją Babcia czy Tata. Tata zawsze dodaje skwarki, ale można je pominąć. W każdym razie, jeśli miałabym wymienić kilka tradycyjnych zup to prócz rosołu, pomidorowej czy żurku wymieniłabym właśnie zupę zacierkową.

Zupa zacierkowa może mieć też wiele odmian, bo w dużej mierze uzależniona jest od tego co mamy w lodówce. Ale za każdym razem wychodzi pyszna!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa obieram. Kroję w słupki a ziemniaki w kosteczkę.

Krok 2. Wszystko wrzucić do garnka, doprawić solą i pieprzem i ustawić na gazie.

Krok 3. Gotować aż całość będzie miękka.

Krok 4. Cebule obrać i pokroić, podsmażyć na łyżce masła lub smalcu aż będzie złocista a nawet lekko brązowa - zapewnia smak zupie. Dodaję do zupy.

Krok 5. Boczek pokroić w kostkę, podsmażyć na smalcu, potem dokładam do zupy, ale bez nadmiaru tłuszczu (można odcedzić na sitku).

Krok 6. Z mąki, jajka i odrobiny wody wyrabiam ciasto a potem skubię kulki by uformować zacierki. Dodaję do zupy, chwilę gotuję by były miękkie i podaję. Smacznego.

Zupa zacierkowa z przepisu mojego Taty
Zupa zacierkowa z przepisu mojego Taty
Pełna zacierek, gęsta, aromatyczna
Pełna zacierek, gęsta, aromatyczna
14 kwietnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.