Zupa z soczewicy najlepsza

Uwielbiam zupę z soczewicy, to jedna z zup, które robi się błyskawicznie, jest sycąca i zawsze mi smakuje. To przepis na najlepszą zupę z soczewicy, albo jeszcze lepszą niż najlepszą, serio. Zupa jest sycąca, gęsta, aromatyczna i wystarczy około 30 minut by była gotowa.

Jeśli spytasz się mnie jaką zupę robię najczęściej to będzie to właśnie zupa z soczewicy, moja rodzina ją uwielbia! Przygotowuję ją na bazie soczewicy czerwonej, gotuje się szybko, jest delikatna. Przyprawy to wypadowa wielu przepisów, które wykorzystałam, niemniej podstawą jest kumin. To on nadaje pełnego smaku tej zupie.

Mąż twierdzi, że ta wersja smakuje trochę jak burrito, potraktujcie to jako najlepszy komplement. No jeszcze jedna rzecz, zupa jest w pełni wegańska.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na oleju przesmażam posiekaną cebulę z przyprawami, uważaj by nie przypalić, jak się obawiasz to dolej odrobinę wody.

Krok 2. Potem zalewam wodą, dodaję czosnek, soczewicę (przepłukaną) i na niewielkim ogniu gotuję ok. 15 minut. Dorzucam pomidory z puszki, sprawdzam na smak i doprawiam i gotuję ok. 15-20 minut. Podaję z posiekaną natką pietruszki.

Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
17 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.