Zupa z soczewicą

Sycąca, gęsta zupa z soczewicą. Kolejna fantastyczna zupa na zimowy dzień. Bardzo smaczna. Ja podaję ją z makaronem, a także z kleksem śmietany i szczypiorem – takie połączenie bardzo mi smakuje. Bardzo lubię soczewicę, tym razem wykorzystałam czerwoną. Zupie nadaje delikatny smak i stanowi świetne wypełnienie, przez co zupa jest bardzo sycąca.

Zupę z soczewicą można podawać bez makaronu, można zrobić też troszkę rzadszą, mi jednak taka wersja pasuje najbardziej i co najważniejsze, nikt po tej zupie nie odejdzie od stołu głodny. Ach, i zapomniałabym, jest to bardzo szybkie danie. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Soczewicę wrzucam do osolonego wrzątku i gotuję około 12–15 minut.

Krok 2. Pomidory kroję na mniejsze kawałki. A cebulę w drobną kosteczkę.

Krok 3. Wrzucam pomidory do garnka z około 1,5 l wody, a następnie dorzucam cebulę. Wody można dać troszkę więcej, ale proponuję rozcieńczyć wg własnych upodobań już na końcu. Garnek stawiam na średnim ogniu i gotuję. Pomidory powinny zrobić się miękkie, troszkę ciapciowate. Około 15 minut (tak plus minus).

Krok 4. Dodaję odcedzoną soczewicę, koncentrat pomidorowy i sól, a także pieprz. Pieprzu proponuję płaską łyżeczkę, ale oczywiście można wg uznania. Gotuję jeszcze około 10–15 minut. Podaję z ugotowanym makaronem, a także z kleksem śmietany i pokrojonym szczypiorem. Smacznego.

Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
13 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.