Zupa warzywna ze szparagami

Zupa idealna na letni wieczór, lekka, szybka i sycąca. I chociaż wiele osób w upały nie myśli o zupach, to ja zawsze jakiś ciepły posiłek staram się zjadać. Taka zupa warzywna ze szparagami jest delikatna i bardzo smakowita. To raczej taki warzywny rosołek, ale smak szparagów dodaje „tego czegoś”.

Ja podaję tę zupę z malutkimi kluseczkami typu muszelki, Wy możecie (jak neapolitańską) posypać ją na przykład żółtym serem lub dodać grzanki z chleba. Zupa warzywna ze szparagami jest pyszna i póki mamy tyle pysznych, świeżych warzyw, warto się zajadać takimi właśnie potrawami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa (włoszczyznę) kroję w plasterki lub w malutką kosteczkę.

Krok 2. Zalewam wodą w garnku, doprawiam solą i pieprzem (daję około 1 łyżeczki pieprzu) i gotuję, aż warzywa będą miękkie. Szparagi obieram i kroję na mniejsze kawałki.

Krok 3. Dodaję do zupy i jeszcze troszkę gotuję, aż szparagi będą miękkie. Kluseczki gotuję, odcedzam. Nakładam na talerze kluseczki, wlewam zupę i podaję, smacznego. ;-)

Zupa ze szparagami
Zupa warzywna ze szparagami
13 lipca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.