Zupa pomidorowa pyszna

Pamiętam z dzieciństwa, że prawie wszyscy, oczywiście łącznie ze mną, na hasło ulubiona zupa zawsze odpowiadali: pomidorówka! Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale faktycznie jest to wyjątkowo smaczna zupa. I aż wstyd się przyznać, że nie jadłam jej od tak dawna.

Ostatnio częściej robiłam zupy krem, np. szpinakową czy aromatyczną cebulową, ale po takiej przerwie talerz pomidorowej zupy zjadłam z podwójną przyjemnością, ba! Zupa pomidorowa kojarzy mi się zawsze świątecznie, z leniwymi niedzielami lub wizytą u Babci. Dla mnie to taka prawdziwa, pyszna, domowa zupa.

U mnie zupę pomidorową podaje się najczęściej z ryżem, a u Was? Z makaronem, a może ziemniakami? Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do garnka wlewam wodę, wkładam mięso (tak, może być mrożone) i dodaję kilka ziaren pieprzu. Gotuję na niewielkim ogniu.

Krok 2. Warzywa kroję w plasterki lub kawałki. Zdejmuję sitkiem szumowinę, dodaję warzywa.

Krok 3. Dodaję przyprawy i gotuję, aż warzywa będą miękkie.

Krok 4. Dodaję koncentrat pomidorowy, gotuję jeszcze z 5 minut. Zabielam śmietanką (zależy od waszych upodobań, ja daję 1/3–1/2 szklanki śmietanki, a potem stawiam też na stole, wtedy każdy może sobie dolać wedle uznania). Smacznego.

Zupa pomidorowa
Zupa pomidorowa
23 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.