Ostra zupa kokosowa

Mleczko kokosowe leżało w szafce już jakiś czas, aż w końcu trafiło do fantastycznej zupy tajskiej. W oryginale zupa ta nosi nazwę „Khao soi” i pochodzi z Tajlandii. Do zrobienia jej zainspirowała nas książka Roberta Makłowicza, „Fuzja Smaków”. Zupa jest ostra i stanowi ciekawą odmianę od klasycznego jedzenia.

Co ważne, makaron musi być w stylu chińskim, najlepszy jest cieniutki sojowy. My kupujemy go w dziale z orientalnym jedzeniem. To taka wielka paka makaronu, którego nie trzeba gotować, wystarczy tylko zalać gorącą wodą i potem dodać do zupy.

Ta ostra zupa kokosowa posmakuje wszystkim, a przede wszystkim tym z Was, którzy lubią nowe smaki. Do zestawu polecam też kurczaka w orzechach. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję przyprawy na zaprawkę pasty chili. Siekam papryczki chili, koperek, dodaję imbir, kolendrę, kurkumę i cebulę.

Krok 2. Wszystkie składniki prażę na patelni na niewielkim ogniu ok. 7-8 minut. A potem siekam bardzo drobniutko.

Krok 3. Kroję na drobne kawałki mięso.

Krok 4. W garnku zagotowuję mleczko kokosowe, a następnie dodaję posiekane przyprawy z kroku 2. Potem dodaję kurczaka pokrojonego w kawałki oraz sosy sojowe. Gotuję ok. 5 minut. Dodaję śmietanę, wiórki kokosowe i wodę. Gotuję.

Krok 5. Makaron zalewam wodą (ten chiński typ nitki mięknie po 3 minutach) i odcedzony wrzucam do zupy. Podaję.

Ostra zupa kokosowa
Ostra zupa kokosowa
26 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.