Zupa ogórkowa z makaronem

Przygotowując zupę ogórkową często toczymy spór o to czy ma to być ogórkowa z makaronem czy może z ziemniaki, często jest u nas w domu tak, że jest i z makaronem i z ziemniakami (czemu nie :)). Dzisiaj przepis na ogórkową z makaronem.

Lubisz ogórkową? jaki makaron dodajesz? Ja najczęściej wstążki, w domu rodzinnym był to taki prawdziwy makaron jajeczny, teraz często sięgam po makaron np. sojowy czy z soczewicy.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Marchew, selera, pietruszkę kroję w kostkę, selera na plasterki. Zalewam warzywa wodą, dodaję przyprawy i gotuję ok 30-40 minut.

Krok 2. Ogórki kiszone ścieram na tarce o dużych oczkach, ja skorzystałam z robota, ale spokojnie zwykła tarka daje radę :) Dodaję je do zupy i gotuję ok. 10 minut, nie za długo, bo "tracą" swój smak. Do tego dodaję ugotowany al dente makaron, najlepiej wprost na talerz by nie dodawać do całego garnka z zupą, tak samo zabielić śmietanką również możesz na talerzu.

Zupa ogórkowa z makaronem
Zupa ogórkowa z makaronem
Zupa ogórkowa z makaronem
Zupa ogórkowa z makaronem
8 stycznia 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.