Zupa neapolitańska

Pamiętam, że gdy byłam jeszcze podlotkiem i Mama zaserwowała zupę neapolitańską, był to dla mnie zachwyt od pierwszej łyżki. To zupa stworzona dla mnie, prosta i aromatyczna, a przy tym fajnie się ciągnie. :)

W zasadzie zupa neapolitańska to nic innego jak rosół podany z grubszym makaronem i startym żółtym serem, który rozpuszcza się pod wpływem temperatury i fantastycznie się ciąąąąągnie. Nie ma w tym wielkiej filozofii, ale jest smak. I za ten smak właśnie lubię tę zupę.

Zresztą muszę się przyznać, że czasem mam w założeniu zjeść rosół, a kiedy już postawię go przed sobą, to nie wytrzymuję i dorzucam do niego starty żółty ser. Już tak mam. Lubię ciągutkowość w tej zupie, dlatego zawsze wybieram ser, który łatwo się rozpuszcza (np. morski lub edamski). Polecam wszystkim w ramach odmiany.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa obieram i kroję w małą kostkę.

Krok 2. Wlewam wodę do garnka i wrzucam kawałki kurczaka, gotuję. Następnie zbieram szumy (takie kłaczki i śmietki z zupy). Wrzucam warzywa i na niewielkim ogniu gotuję. W sumie to powinno być około 2 h. Zakładając, że kurczak gotował się 30 minut, to z warzywami jeszcze 1,5 h.

Krok 3. Nakładam zupę do miseczek, wkładam gruby makaron typu wstążki i wsypuję starty ser żółty. Podaję gorącą, ser pysznie się rozpuści. Smacznego!

Zupa neapolitańska
Zupa neapolitańska
16 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.