Zupa morelowa

Lekka zupa morelowa idealna na letnie, słoneczne dni. Taką zupę zrobicie bez problemu nawet w warunkach polowych, na niewielkiej kuchence gazowej czy elektrycznej. Moja zupa morelowa ma całe kawałki owoców, można je też przetrzeć przez sitko, ale w takiej wersji bardzo wszystkim smakowała… i co ważne, przygotowuje się ją szybko i łatwo.

Zupę morelową radzę podawać schłodzoną, możecie też dodać odrobinę śmietany, ale nie jest to konieczne. Zachęcam Was do zrobienia i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Morele pozbawiam pestek, a potem kroję na mniejsze kawałki. Jeśli macie zamiar przecierać, to nie musicie kroić. Ja jednak kroję, by w zupie były małe kawałki owoców.

Krok 2. Dodaję wodę i cukier, mieszam. Gotuję. Od zagotowania wystarczy kilka minut, by owoce były miękkie. W razie potrzeby możecie zupę dosłodzić. Potem wstawiam zupę do miski z zimną wodą, by przestygła, ale możecie równie dobrze podać na ciepło. Podaję z makaronem i kleksem śmietany (opcjonalnie). Smacznego.

Zupa morelowa
Zupa morelowa
18 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.