Zupa krem z dyni

Idealna zupa, najlepsza! Kremowa zupa z dyni, którą bardzo polubicie, a co ważne, jest niskokaloryczna. Nie ma tutaj mleczka kokosowego, cukru. Są warzywa, całość oparta jest o wywar warzywny i wszystko zmiksowane. Zupa krem z dyni jest rewelacyjna, lekko pikantna, idealna również na zimno.

Do dyniowej zupy proponuję posiekany szczypior, będzie pasować też pieczywo, szczególnie grzanki. Ale szczerze to nie musi być dodatków. W jesienny wieczór możecie usiąść sobie z kubkiem gorącej, aromatyczne zupy z dyni i delektować się jej aromatem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do garnka wlewam wodę (na początku wlewam nie więcej niż litr i dolewam w razie potrzeby). Wrzucam warzywa (cebula, marchew, pietruszka) i gotuję. Doprawiam.

Krok 2. W tym samym czasie dynię kroję, wyjmuję nasiona/środek i wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika. Piekę 30 minut, zdejmuję skórkę (nie trzeba, ale do zupy ja wolę zdjąć). Dodaję do wywaru i całość miksuję (tak ze wszystkimi warzywami, które tam są). Jak jest za gęsta to dodaję trochę wody.

Zupa krem z dyni
Zupa krem z dyni
Zupa krem z dyni
Zupa krem z dyni
28 sierpnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.