Zupa krem grzybowa

Uwielbiam zupę grzybową. Tym razem jednak zrobiłam zupę krem. Bardzo gęstą, bardzo aromatyczną i bardzo, ale to bardzo smaczną! Zupa gęsta, może być z łazankami lub z małymi pasztecikami. Inną opcją są małe, lekko słone ptysie.

Tym razem jedliśmy ją jednego dnia z łazankami, a drugiego z kieszonkami z ciasta francuskiego nadzianych serem feta. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Grzybki wkładam do garnka z litrem wody i na małym ogniu podgrzewam, a potem gotuję, mieszając (od zawrzenia ok. 20 minut).

Krok 2. W międzyczasie kroję cebulkę na mniejsze kawałki i podsmażam na łyżce oliwy, aż zrobi się lekko złocista. Wtedy dodaję ją do garnka z grzybami i gotuję kolejne 20 minut (ja dodaję razem z tą odrobiną oliwy, na której była podsmażana). Doprawiam ją pieprzem i solą.

Krok 3. Po wskazanym czasie, kiedy aromat zupy roznosi się już po kuchni, zupę zdejmuję z ognia i odstawiam, by troszkę przestygła. Następnie miksuję w blenderze lub końcówką rozdrabniającą na drobno. Tak uzyskany krem podgrzewam i podaję ze śmietaną.

Zupa grzybowa
Zupa grzybowa
22 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.