Zupa gulaszowa najlepsza

Lubisz zupę gulaszową? To przepis na najlepszą zupę gulaszową, idealnie doprawioną, smaczną, nie za ostrą, ale wyrazistą. Zupa gulaszowa na mięsie, z papryką i ziemniakami. Wiesz jaki jest sekret dobrej zupy gulaszowej? To jeden składnik – wędzona papryka.

Dodatek wędzonej papryki sprawia, że zupa smakuje idealnie, ten smak, zapach, kojarzy mi się z węgierskimi straganami pełnymi suszonej papryki, papryki wędzonej, tej ostrzejszej i łagodniejszej. Ale spokojnie, wędzoną paprykę możesz kupić w proszku, przyjrzyj się uważnie półkom sklepowym, wśród przypraw jest ta wędzona. Ma ona charakterystyczny, lekko dymny smak, jest wręcz stworzona do gulaszu i gulaszowej.

Ps polecam też nasz wpis z podróży do Budapesztu.

Jeden z kramików na Węgrzech, pełen papryki
Jeden z kramików na Węgrzech, pełen papryki

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z papryki wycinam gniazda nasienne i paprykę kroję w kostkę, mięso dzielę na małe kawałki, nie musisz wycinać mu tłuszczu. Cebulę i czosnek siekam drobno.

Krok 2. Na oleju przesmażam cebulę, dorzucam czosnek i mięso oraz przyprawy i chwilę całość przesmażam, możesz dolać odrobinę wody jeśli zauważysz, chodzi o to by przyprawy się przesmażyły, ale nie przypaliły!

Krok 3. Zalewam wodą, pokrojone pomidory, a jeszcze lepiej te z puszki, dodaję liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, sól i gotuję na niewielkim ogniu ok 1 godzinę.

Krok 4. Dodaję do tego pokrojoną paprykę, ziemniaki po krojone w kostkę i gotuję ok. 30 minut aż ziemniaki będą miękkie. W razie potrzeby dodaję wody. Podaję z posiekaną natką pietruszki.

Zupa gulaszowa
Zupa gulaszowa
Zupa gulaszowa
Zupa gulaszowa
21 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.