Zupa dyniowo-pierniczkowa

Mam dla Was przepis na aromatyczną zupę dyniowo-pierniczkową! Dla mnie brzmi to jak idealne połączenie pysznych jesiennych smaków ze świąteczną, grudniową atmosferą. Jest dynia (może być mrożona), są pierniczki, czego chcieć więcej? Zupa ma gładką konsystencję, jest lekko słodko-ostra, pięknie się prezentuje i na pewno będzie smakować także dzieciom.

Za inspirację posłużyło mi danie, które zwyciężyło w drugim konkursie przeprowadzonym z marką Ambition. Tym razem zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu przepisów na dania gotowane. Wygrała Krysia, która otrzymała wyjątkowy garnek Taurus marki Ambition z pokrywą 28 cm, o pojemności 6,5 l, w którym zastosowano odporną na zarysowania powłokę Teflon™ Platinum Plus. Dzięki temu można w nim mieszać gotowane potrawy metalową chochelką bez ryzyka uszkodzenia powierzchni! Można go również używać do zapiekania dań w piekarniku. Jeżeli jesteście ciekawi, jak garnki Taurus sprawdzają się w kuchni, obejrzyjcie mój film z przepisem :)

Zupa dyniowo-pierniczkowa
Zupa dyniowo-pierniczkowa

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa kroję na mniejsze części, dynię również kroję na kawałki lub dodaję mrożoną.

Krok 2. Zalewam wodą, dodaję przyprawy...

Krok 3. ...i gotuję na niewielkim ogniu ok. 30-45 minut, kiedy warzywa będą miękkie.

Krok 4. Wlewam mleczko kokosowe.

Krok 5. Blenduję na krem i podaję z pierniczkami i miodem.

Zupa dyniowo-pierniczkowa
Zupa dyniowo-pierniczkowa
Zupa dyniowo-pierniczkowa
Zupa dyniowo-pierniczkowa
22 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.