Zupa dyniowo-groszkowa

Lubię zupy krem, szczególnie jesienią. Czasem wolę te delikatne, a czasem pikantne. Dzisiaj delikatna zupa dyniowo-groszkowa, w dodatku niby razem, a osobno. Słodka dynia i słodki groszek, całość lekko doprawiona czosnkiem i cebulą. A z wierzchu posypana papryką i parmezanem. Uwielbiam takie smaki! A jeśli chcecie coś ostrzejszego, to dodajcie podsmażone świeże chili. :)

Do zupy dyniowo-groszkowej polecam grzanki, chrupiące, podsmażone na maśle albo groszek ptysiowy. Albo po prostu drobny makaron, jak do zupy mlecznej. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokrojenia dyni w kostkę.

Krok 2. Wrzucam do garnka 2 łyżki masła i dynię, przykrywam pokrywką. A do drugiego garnka dwie łyżki masła i cebulkę, i podsmażam, aż będzie szklista.

Krok 3. Gdy dynia będzie miękka (od czasu do czasu mieszam), dodaję mleka, miksuję. Do drugiego garnka, do cebuli, dodaję groszek, mleko i podsmażam. Doprawiam. Na talerz nakładam jednocześnie dyniową część i groszkową, dyniową posypuję papryką, a groszkową parmezanem. Smacznego.

Zupa dyniowo-groszkowa
Zupa dyniowo-groszkowa
20 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.