Zupa dyniowa z migdałami

Uwielbiam zupy dyniowe, teraz przepis na zupę dyniową z migdałami zaciągniętą z kuchni libańskiej, pachnącą kuminem, aromatyczną. Kiedyś zupy dyniowe były u mnie na słodko, z cukrem, teraz moje zupy są intensywniejsze, bardziej wyraziste i takie smakują mi najbardziej. To nieprawdopodobne jak dynia, jedno warzywo, może przybrać tak różny smak i tak dobrze smakować w każdej wersji.

Jeśli lubisz słodkie to zerknij na dyniową z mlekiem, jak chcesz najlepszą, doprawioną imbirem to polecam, a jeśli szukasz czegoś trochę innego, aromatycznego, pełnego aromatów to zrób dzisiejszą zupę. Dla mnie bomba!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Dynię przecinam na pół, wyjmuję nasiona i piekę 30 minut w 180C.

Krok 2. Cebulę podsmażam na oliwie, dodaję przyprawy, czosnek i przesmażam, dolewam odrobinę wody by nic się nie przypaliło, a potem resztę wody, jabłko i gotuję.

Krok 3. Gdy cebula jest szklista, dodaję dynię w kawałkach i miksuję. Podgrzewam, sprawdzam na smak i podaję z uprażonymi migdałami. Smacznego.

Zupa dyniowa libanska
Zupa dyniowa libanska
Zupa dyniowa libanska
Zupa dyniowa libanska
30 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.