Zupa cukiniowa

Pyszna zupa cukiniowa z mleczkiem kokosowym, kremowa, o lekkim posmaku kokosa. Cukinia to na tyle delikatne w smaku warzywo, że dodatki do takiej zupy również powinny być łagodne, stąd zupę cukiniową doprawiam do smaku, dodaję trochę mleczka kokosowego. Te smaki świetnie się łączą.

Jeśli mam ochotę to dorzucam trochę więcej ostrych przyprawa, ale ponieważ zupę zazwyczaj jedzą też dzieci to opcja łagodna bardziej nam pasuje. Dzieci tę zupę lubią z ryżem, my jemy raczej bez dodatków, ewentualnie z gryczanymi bułeczkami.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czosnek siekam, cebulę kroję w kostkę i przesmażam na oliwie. Zalewam wodą gdy zacznie robić się szklista, uważaj by nie przypalić czosnku!

Krok 2. Dodaję cukinię podzieloną na mniejsze kawałki (ze skórką), doprawiam i gotuję.

Krok 3. Cukinia powinna być miękka, lekko przezroczysta, wtedy wszystko blenduję, dodaję mleczko kokosowe, sok z cytryny i w razie potrzeby doprawiam pieprzem. Podaję z wiórkami kokosowymi.

Zupa cukiniowa z kokosem
Zupa cukiniowa z kokosem
Zupa cukiniowa z kokosem
Zupa cukiniowa z kokosem
24 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.