Żółty chleb dyniowy

Chleb, który ma bajecznie żółty, słoneczny kolor! Oto żółty chleb dyniowy, przygotowany na bazie drożdży bez wyrabiania. Dziecinnie prosty.

Żółty chleb dyniowy to wariacja na bazie mojego ulubionego przepisu chlebowego „na lenia”, takiego, po który sięgam, gdy muszę zrobić chleb szybko, a nie bardzo mam czas. Tym razem w wersji z dynią, niesamowicie kolorowy. Rano, gdy podałam ten chleb na stół to wzbudził wiele emocji i… zniknął szybko :) Jest po prostu dobry!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę wsypuję do miski, dodaję drożdże instant. W przypadku drożdży świeżych rozpuszczam je w części wody ze składników (nie dodatkowej).

Krok 2. Wodę wlewam do naczynia, dodaję pieczoną dynię i blenduję na gładko.

Krok 3. Dodaję mus dyniowy do mąki i dodatki oraz sól.

Krok 4. Mieszam dokładnie.

Krok 5. Odstawiam do wyrastania na godzinę. Uwaga, nie tyle czas jest istotny co efekt, zimą, w zimnym pomieszczeniu może rosnąć 1,5 godziny, ma po prostu zwiększyć objętość.

Krok 6. Przekładam do formy wyłożonej papierem do pieczenia, posypuję pestkami dyni (opcjonalnie). Odstawiam na 15-20 minut i rozgrzewam piekarnik. Piekę w 180C przez około 1 godzinę. Wiele zależy od dyni, ja max piekłam 1 godzi 15 minut, sprawdzałam patyczkiem czy nie jest lepki. Gotowe!

chleb-dyniowy-2

Chleb dyniowy
Chleb dyniowy
30 października 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.