Złote mleko – najlepszy sposób na przeziębienie

Jeśli czujesz, że „coś cię bierze” to koniecznie przygotuj złote mleko, to cudowny napój na bazie kurkumy, który jest świetnym sposobem na przeziębienie. Dzisiaj pokazuję ci wersję podstawową i jeszcze smaczniejszą, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdemu (szczególnie na początku) gorzkawy smak kurkumy może pasować. Ale spokojnie, podgrzewana traci swoją goryczkę, a poza tym są też inne przyprawy, które mogą wzbogacić smak złotego mleka.

Ja złote mleko pić uwielbiam, wcześniej pokazywałam je pod nazwą kurkuma latte, ale u nas chyba bardziej przyjęła się nazwa złote mleko. Poza tym złote mleko ma więcej kurkumy (i mleko) niżeli innych składników. Podaję jednak dwie wersje oraz pastę z kurkumy.

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do zrobienia złotego mleka możesz użyć pasty, o której piszę wyżej. Jeśli jej nie masz to najpierw podgrzewam przyprawy na tłuszczu, dolewam mleko i na niewielkim ogniu podgrzewam kilka minut. Nalewam do szklanki (zazwyczaj przecedzam przez sitko). I już :)

Złote mleko
Złote mleko
20 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.