Pieczone ziemniaczki z ziołami

Pewnie zna je każdy, chociaż może część z Was kupuje gotowe. A ja chciałabym Wam pokazać, jak szybko można zrobić takie pieczone ziemniaczki z ziołami w domu. Co więcej, te domowe ziemniaki są o wiele smaczniejsze niż kupne, tym bardziej, że można je dowolnie doprawić. Ja proponuję aromatyczną mieszankę ziół, która sprawi, że ziemniaki będą pyszne.

Pieczone ziemniaki to świetny dodatek do wszelkich dań mięsnych (np. do ostrych polędwiczek wieprzowych w sosie pieprzowym), ale zapewniam Was, że takie pachnące rozmarynem, cząbrem i tymiankiem, sprowadzą do kuchni nawet niejadki. :) U nas zawsze połowa takich ziemniaków ginie w locie, podkradana z gorącej foremki. :) Są po prostu pyszne!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki obieram (młodych nie trzeba obierać, wystarczy dobrze umyć), kroję na średniej wielkości kawałki. Posypuję przyprawami.

Krok 2. Wkładam do foremki posmarowanej oliwą, z wierzchu jeszcze lekko psikam i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę ok. 1 godziny. Smacznego.

Pieczone ziemniaki
Pieczone ziemniaki
4 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.