Ziemniaczane łódeczki

Po powrocie z targu zazwyczaj jesteśmy bardzo głodni, trzeba coś zrobić na szybko. Ilość warzyw i owoców ułatwia sprawę. Można zrobić dosłownie wszystko! Tym razem proste, szybkie, smaczne, aromatyczne ziemniaczki. Nazwałam je łódeczki ziemniaczane.

To danie spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a ilość kombinacji jest w zasadzie nieograniczona. Tym razem farsz jest z pieczarek i pomidorów, a to wszystko zapieczone pod żółtym serem. Pycha!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki płuczę, aby miały czystą skórkę. Wybieram ładne, większe ziemniaki. Gotuję je w osolonej wodzie ok. pół godziny (aż będą miękkie, to zależy od rodzaju i wielkości ziemniaka).

Krok 2. Pieczarki kroję drobno i wrzucam na patelnię z odrobiną (łyżeczka) oleju. Lekko je obsmażam. W międzyczasie kroję drobno szczypiorek, a także obieram pomidory i kroję je na drobne kawałki.

Krok 3. Ugotowane ziemniaki przekrawam na pół, tak by powstały dwie połówki o jak największej powierzchni. Z ziemniaczków łyżeczką wyjmuję trochę "ziemniaka", ale zostawiam obwódki ziemniaczane, aby nie stracił kształtu. Wyjęty ziemniaczany miąższ odkładam do miseczki.

Krok 4. Miąższ ziemniaków (to, co wyjęłam łyżeczką) ugniatam widelcem na drobno, dodaję wszystkie zioła, pomidory, troszkę pieczarek z patelni, a także szczypiorek. Wszystko mieszam.

Krok 5. Masą ziemniaczaną napełniam łódeczki ziemniaka (tam, gdzie zrobiłam dziurki, wkładam masę ziemniaczaną). Na wierzch układam resztę pieczarek i przykrywam plasterkiem sera (łączy wszystko i łódeczki nie będą się rozpadać). Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C na 15 minut

Ziemniaczane łódeczki
Ziemniaczane łódeczki
29 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.