Zielone pancakes szpinakowe

Ha! Mam dla Ciebie coś pysznego – zielone pancakes szpinakowe, czyli pomysł na fajne śniadanie lub kolację. Ty możesz zjeść takie pankejki z twarożkiem czy syropem klonowym (to moja ulubiona wersja). A inni domownicy? Dzieci będą zachwycone nimi nawet bez niczego! Są to pancakes ze świeżym szpinakiem, smak nie jest wyczuwalny, za to kolor – cudownie zielony!

Przyznam Ci, że dawno tak szybko nie smażyłam „pankejków” bo w takim tempie znikały ze stołu. Jeśli robisz je latem to dorzuć na wierzch truskawki, jeśli jesienią to możesz podać je z powidłami śliwkowymi lub dżemem dyniowym (a może spróbujesz mój dyniowy twarożek?), albo wytrawnie np. z kozim serem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Szpinak myję, przekładam do blendera razem z maślanką.

Krok 2. Blenduję na gładko.

Krok 3. Dodaję do tego pozostałe składniki i mieszam. Ciasto na pankejki jest gęstsze niż naleśnikowe, brdziej, jak śmietana.

Krok 4. Na rozgrzaną patelnię (jeśli masz starszą to przetrzyj ją wcześniej odrobiną oleju) nalewam porcje ciasta i smażę.

Krok 5. Jak zrobią się bąbelki to obracam. Im mniejszy ogień tym mniej będą zrumienione, a bardziej zielone. Ale nawet jeśli wam się zrumienią to środek zostanie zielony.

Pancakes szpinakowe
Pancakes szpinakowe
Pancakes szpinakowe
Pancakes szpinakowe
4 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.