Zielona zupa z soczewicy

Uwielbiam zupy z soczewicą! Tym razem mam dla Ciebie zieloną zupę z soczewicą, bardzo prostą i bardzo sycącą. Właśnie za to lubię zupę z soczewicą, że przygotowuje się ją szybko z minimalnej ilości składników, idealnie syci, rozgrzewa i jeszcze cudownie smakuje. Ostatnio żadna z zup nie wywołuję u mnie takiego entuzjazmu, jak te z soczewicą.

Zupa z zieloną soczewicą jest aromatyczna, sięgnęłam ponownie w kierunku kuchni arabskiej, bo uważam, że są to świetnie doprawione zupy, a tak prosta zupa, jak zupa z soczewicą, wymaga dobrego doprawienia, które wyciągnie jej niepowtarzalny smak. Zatem lentil and green soup poleca się Twojej uwadze :)

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na oliwie przesmażam posiekaną drobno cebulę, dodaję przyprawy oraz posiekany czosnek i chwilę przesmażam.

Krok 2. Wlewam wodę, dodaję przepłukaną soczewicę i gotuję aż soczewica będzie miękka (ok. 20 minut). Do tego podaję posiekaną kolendrę i chwilę (ok. 1-2 minuty) podgrzewam, a następnie nakładam na talerze. Skrapiam odrobiną oliwy i mielonym pieprzem.

Zupa z soczewicy zielonej
Zupa z soczewicy zielonej
Zupa z soczewicy zielonej
Zupa z soczewicy zielonej
17 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.