Żeberka pyszne

Jeśli lubicie miękkie, aromatyczne żeberka, to ten przepis jest dla Was. Żeberka lekko ostre, a tak proste do przygotowania, że niemal same się robią. Tajemnica sukcesu tkwi w dobrej marynacie, więc nie czekajcie dłużej, tylko koniecznie je przygotujcie.

Do żeberek możecie podać ziemniaki, ryż, warzywa lub pieczywo maczane w tym sosie po pieczeniu (lubicie tak „czyścić” i wyjadać?). W piekarniku żeberka przygotujecie bardzo szybko, jeśli chcecie, to możecie też pokusić się o zrobienie żeberek z grilla. Do tego polecam ziołowe ziemniaki lub grillowane warzywa. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę kroję drobno.

Krok 2. Do miski wkładam cebulę, wlewam wino, dodaję sos chili, wsypuję wszystkie przyprawy, miód itd. Mieszam.

Krok 3. Żeberka kroję na kawałki zawierające po 2 kostki, wkładam do marynaty na całą noc, w trakcie marynowania radzę obrócić raz żeberka.

Krok 4. Obsmażam żeberka na oleju.

Krok 5. Przekładam do naczynia, dodaję tę marynatę w której się marynowały i dolewam trochę wody (ok. 1/2 szklanki). Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę 1,5 godziny. Jeśli naczynie ma pokrywę, to najpewniej nie trzeba dolewać wody, ale skontrolujcie, jeśli pieczecie bez pokrywy, to dolejcie w trakcie pieczenia trochę wody, aby żeberka nie przywarły do dna. Smacznego.

Żeberka najlepsze!

29 czerwca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.