Wuzetka bez mąki i mleka

Chciałam zrobić zdrowszą wersję klasycznej wuzetki, też taką, którą będą mogli zjeść moi goście nietolerujący glutenu, cukru, mleka. Moja zdrowsza wuzetka jest absolutnie przepyszna! Bez względu na to, czy musicie zrezygnować z mąki, mleka, cukru czy nie to spróbujcie.

Zdrowsza wuzetka jest delikatnie kokosowa, to za sprawą użytego mleka kokosowego. Smakuje wyśmienicie. A z innych zdrowszych ciast polecam też ciasto migdałowe.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynam od biszkoptu. Kasze suchą prażę na patelni a potem mielę w młynku na mąkę. Białka oddzielam od żółtek i ubijam na pianę.

Krok 2. Dodaję stewie, karob, żółtka, sodę, wodę, olej i mieszam. Przekładam do dużej prostokątnej formy ok. 40 x 30 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę ok. 17 minut w 200°C.

Krok 3. Potem wyjmuję, przecinam na pół - tak, jak na zdjęciu, nie jak tort, bo za cienki jest ten biszkopt :)

Krok 4. Mleczko kokosowe musi być schłodzone, wtedy jest bardzo gęste. Takie razem z cukrem/stewią ubijam na sztywno.

Krok 5. Blat kładę w formie, nasączam herbatą lub wodą z cytryną, na to kładę dżem. Na to ubite mleko kokosowe. Przykrywam drugim blatem i nasączam a potem polewam roztopioną czekoladą z masłem roślinnym. Smacznego.

Przepyszna, najlepsza z kawą :)
Przepyszna, najlepsza z kawą :)
Wuzetka bez maki, bez mleka, bez cukru
Wuzetka bez maki, bez mleka, bez cukru
21 stycznia 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.