Wołowina w winie z pieczarkami

Pomysł na wyjątkowo smaczny obiad, który spokojnie możecie zaserwować gościom – wołowina w winie z pieczarkami. Kawałki mięsa są smaczne i miękkie, pyszny aromat… co tu dużo mówić, rewelacja!

Wołowina w winie to popisowe danie mojego Męża, który znalazł ten przepis w brytyjskim „Olive”. Taka wołowina podana z ziemniaczkami i lampką czerwonego wina to prawdziwa uczta dla podniebienia. Co więcej, danie łatwo się przygotowuje, nie potrzeba też do niego wielu składników. Trzeba jednak zarezerwować odpowiednią ilość czasu przed podaniem obiadu (choć świetnie znosi podgrzewanie), bo wołowina w winie długo się dusi, by zdobyć swoją miękkość.

Zachęcam Was do zrobienia i życzę smacznego. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wołowinę kroję na niewielkie kawałki.

Krok 2. Obtaczam kawałki mięsa w mące.

Krok 3. Cebulę kroję w paski, a pieczarki w plasterki.

Krok 4. Na patelnię wlewam troszkę oliwy. Wrzucam mięso (można lekko posolić). Podsmażam, aż będzie rumiane.

Krok 5. Dodaję cebulę i podsmażam, aż zacznie robić się szklista. Dodaję pieczarki i trzymam około 5 minut.

Krok 6. Następnie wlewam wino i dodaję tymianek. Mieszam. Przykrywam pokrywką i duszę na niewielkim ogniu, około 2–2,5 godziny (jeśli odparuje wcześniej dużo płynu, a mięso nie będzie jeszcze miękkie, to dolewam wody). Podaję z ziemniakami i lampką wina, smacznego. :)

Wołowina w winie
Wołowina w winie z pieczarkami
25 lipca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.