Wołowe roladki z warzywami

Zapraszam na przepis na wołowe roladki z warzywami. Za inspirację posłużyło mi zwycięskie danie z naszego niedawnego konkursu przeprowadzonego wspólnie z marką Ambition! Zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu propozycji przepisów na dania smażone. Nadesłaliście mnóstwo zgłoszeń! Wygrała Marzena, która w nagrodę otrzymała zestaw wyjątkowych patelni Taurus.

Jak widzicie, także i w swoim przepisie użyłam patelni Taurus. Dzięki temu, że zastosowano w niej odporną na zarysowania powłokę Teflon™ Platinum Plus, wiem że mogę używać z nią metalowych akcesoriów jak łopatki czy ubijaczki, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. A po skończonym gotowaniu mogę ją umyć w zmywarce :)

Bardzo spodobał mi się ten pomysł na obiad, który nie jest trudny do zrobienia, a na pewno przypadnie do gustu całej rodzinie. Najlepsze w nim jest to, że nie musisz sztywno trzymać się jednego rodzaju mięsa i czasu gotowania – możesz wybrać inną część wołowiny (polecam polędwicę, ale sprawdzi się też ligawa) albo w ogóle z niej zrezygnować, zastępując ją w wersji dla dzieci indykiem.

Roladki wołowe
Roladki wołowe

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa kroję na paseczki (marchew, paprykę, cebulę).

Krok 2. Mięso kroję na 1 cm paski i rozbijam tłuczkiem, smaruję każdy kawałek musztardą i układam warzywa.

Krok 3. Spinam wykałaczkami.

Krok 4. Obsmażam na oleju z każdej strony.

Krok 5. Doprawiam pieprzem, solą, dodaję ziele angielskie i liść laurowy i zalewam bulionem (powinien sięgać do połowy).

Krok 6. Duszę na niewielkim ogniu ok 1-1,5 godziny aż mięso będzie miękkie, obracam roladki parę razy w trakcie gotowania.

Roladki wołowe
Roladki wołowe
Roladki wołowe
Roladki wołowe
20 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.