Wizyta w winiarni

Winiarnia
Winiarnia

Dzisiaj zapraszamy Was na wycieczkę po winiarni, opowiemy głównie o winach bąbelkowych, które są mniej popularne w Polsce, a szkoda, bo są wyśmienite. Byliśmy z wizytą winiarni Bohemia Sekt, największego producenta win w Czechach (wina są również sprzedawane w Polsce) i akurat w Plzen produkowane są wina bąbelkowe.

Zachęcam gorąco do obejrzenia filmu. Michał myślę najlepiej opowiedział o tym co widzieliśmy. Zachęcamy też do posmakowania takich win, bo świetnie sprawdzają się jako dodatek nie tylko do deserów. My byliśmy w winiarni Bohemia Sekt w Plzen.

Bohemia Sekt to, obok win spokojnych, dwanaście win musujących. W Polsce mało znana, a w rodzimych Czechach kojarzona jako „Bohemka”. Dwanaście szampańskich win extra wytrawnych (extra brut), mocno wytrawnych (brut), wytrawnych (sec) i półwytrawnych (demi sec), produkowanych metodą charmat lub tradycyjną szampańską, czyli wtórnej fermentacji w butelce.

Wina są obracane ręcznie co pewien czas
Wina są obracane ręcznie co pewien czas
Wnętrze jednej z piwnic
Wnętrze jednej z piwnic
Schładzanie wina
Schładzanie wina
30 lipca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.