Wielkanocne galaretki dla dzieci

Prosty sposób na podanie galaretki, czyli wielkanocne galaretki dla dzieci, które zrobicie w kilka chwil. Do ozdoby wykorzystałam domowy lukier plastyczny, a reszta to wiórki i galaretka w kolorze zielonym. Koniecznie zobaczcie też deser galaretkowy z pływającą kaczuszką (na lany poniedziałek jak znalazł :)).

Dzisiejsze wielkanocne galaretki to nie tyle przepis, co sposób podania, zamiast galaretek możecie zrobić mus na bazie śmietanki, np. panna cotte. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję galaretkę zgodnie z przepisem na opakowaniu. Napełniam foremki silikonowe i chowam do lodówki, by całkowicie zastygła.

Krok 2. Przygotowuję kurczaczki z lukru plastycznego, barwię też wiórki. Na talerz kładę wiórki, na to galaretki i sadzam kurczaczki oraz kwiatki z lukru. :) Pamiętajcie, by ozdoby z lukru położyć nie wcześniej niż godzinę przed podaniem, aby się nie rozpuściły od wilgoci galaretki.

Wielkanocne galaretki z kurczaczkami z lukru plastycznego
Wielkanocne galaretki z kurczaczkami z lukru plastycznego
9 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.