Wegańskie Stir Fry z kalafiorem i pak choi

Świetne warzywne danie z kolorowymi warzywami, wegańskie stir-fry z kalafiorem, pak choi, papryką to mój pomysł na szybkie, smaczne i zdrowe danie obiadowe. Uwielbiam gdy na talerzu jest kolorowo, lubię szybkie dania, których przygotowanie nie zawiera mi wiele czasu. Tutaj dodałam fioletowy kalafior i pak czoi, które udało mi się kupić na pobliskim bazarku.

Stir Fry to sposób przygotowywania potraw, który zawitał do nas z Azji i polega na przygotowaniu dania poprzez szybkie smażenie składników na rozgrzanym tłuszczu i ciągłe ich mieszanie. Przyznam, że często pomijam smażenie na tłuszczu i zmieniam tę metodę na szybkie podgrzewanie warzyw na patelni. Nie jest to może stir-fry w pełnym wydaniu, ale warto sprawdzić, spodoba się tym dbającym o linię :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na rozgrzanym woku lub głębokiej patelni rozgrzewam olej (wodę) i smażę pokrojoną na plasterki cebulę i brukselki na ćwiartki, dorzucam czosnek.

Krok 2. Dodaję pokrojoną paprykę, pokrojone drobno chili, dodaję przyprawy, ciągle mieszam.

Krok 3. Dorzucam pokrojony na paski pak czoi i podzielonego na różyczki kalafiora. Smażę chwilę, ciągle mieszając. W razie potrzeby dodaję trochę wody.

Stir Fry z kalafiorem i pak czoi
Stir Fry z kalafiorem i pak czoi
Stir Fry z kalafiorem i pak czoi
Stir Fry z kalafiorem i pak czoi
26 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.