Wegańskie jaglane ciasto z wiśniami

Pokochaliśmy ciasta jaglane do szaleństwa, to przepis na wegańskie jaglane ciasto z wiśniami, jedno z tych ciast, które ostatnio robię dość często, a zjadamy je bez wyrzutów sumienia! Ciasto jest bez cukru, bez mąki, bez jajek, bez mleka. A jest rewelacyjne!

To konkretne jaglane ciasto z wiśniami uwielbiają moje dzieci i za każdym razem proszę o dokładkę „mamo plosię to z wisienkaaaami”. No to daję to z wisienkami, bo to ciasto, które można jeść i nie trzeba mieć wyrzutów sumienia. Dla mnie to też o tyle ważne, że choć w przedszkolu mają okazję próbować klasycznych, kupnych słodkości to i tak chętnie sięgają po te zdrowsze, wcale nie mniej smaczne (dla mnie wręcz smaczniejsze) słodycze domowe. Dla mnie bomba!

Ciasto jaglane z wiśniami
Ciasto jaglane z wiśniami

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kaszę jaglaną płuczę pod wrzącą wodą, a potem wkładam do rondelka i zalewam wodą (ilość ze składników na 180 g kaszy daję 380 ml wody), dodaję szczyptę soli i gotuję aż kasza wchłonie płyn.

Krok 2. Kaszę przekładam do malaksera razem z wiórkami, mlekiem, przyprawami, słodzidłem i miksuję na gestą pastę. Jeśli nie masz malaksera to blenderem zmiksuj połowę kaszy z mlekiem i połącz z pozostałymi składnikami. Może całość nie będzie taka gładka, ale dasz radę zrobić to ciasto :)

Krok 3. Mieszam z wiśniami.

Krok 4. Przekładam do formy 24x24 cm wyłożonej papierem do pieczenia, jeśli takiej nie masz to może też być tortownica ok 26-28 cm. Piekę ok. 50-60 minut w 180C. Ja piekę w opcji termoobieg, ale wychodzi tak samo bez termoobiegu. Podaję po przestudzeniu :)

Ciasto jaglane z wiśniami
Ciasto jaglane z wiśniami
Ciasto jaglane z wiśniami
Ciasto jaglane z wiśniami
11 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.