Wegańskie bułki bezglutenowe

Przepis na bułki bezglutenowe, w dodatku wegańskie. Bułki bezglutenowe przygotowałam na bazie różnych mąk, nie ma tutaj mąki pszennej (nawet bezglutenowej). Za to są mąki z kaszy i nasiona. Bułki są twardsze z zewnątrz, ale dość długo zachowują świeżość. Nie będę Cię mamić, że są to puszyste bułeczki drożdżowe, bo tak nie jest. Są zdecydowanie twardsze, bardziej zbite, przypominają różne bułki razowe.

Osobiście wolę miękkie bułki z kaszy gryczanej, ale dla odmiany lubię sięgać po te. Za każdym razem mieszając, dodając inny rodzaj mąki, by uzyskać ciekawy efekt końcowy. Daj znać, jak Tobie smakują.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mielę ziarna w młynku do kawy na mąkę.

Krok 2. Drożdże świeże mieszam z wodą, w przypadku drożdży instant nie trzeba ich rozrabiać z wodą. Wszystkie składniki wrzucam do miski.

Krok 3. Wyrabiam mieszadłem z hakiem lub ręcznie, ale uwaga ciasto jest dość luźne.

Krok 4. Odstawiam pod przykryciem na 1 godzinę.

Krok 5. Tutaj powiększone ciasto, nie tak bardzo jak glutenowe, ale trochę "napuszone".

Krok 6. Nabieram łyżką porcje i zwilżonymi dłońmi formuję kulki i je spłaszczam.

Krok 7. Odstawiam na 40 minut by lekko podrosły.

Krok 8. Smaruję olejem i posypuję ziarnami np. sezamu. Piekę ok. 25-30 minut w 180C. Po upieczeniu są bardziej "zbite" w środku, muszą trochę dojść, gdy wystygną nie będą wilgotne, raczej suche.

Bułki bezglutenowe
Bułki bezglutenowe
Bułki bezglutenowe
Bułki bezglutenowe
8 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.