Wegańskie bezglutenowe naleśniki najlepsze

Przepis na najlepsze bezglutenowe, wegańskie naleśniki zrobione z mąki z ciecierzycy. Mąka z ciecierzycy, czy jak wolisz mąka z cieciorki jest niesamowita przy wszelkich bezglutenowych, zdrowszych wypiekach. Naleśniki wychodzą delikatne, plastyczne, świetnie się rolują, trudno poznać, że to „inne” naleśniki. A nie wymagają jajek i innych „zlepiaczy”.

Ja uwielbiam naleśniki z mąki z cieciorki, moje dzieci również i kolejne osoby zachęcam do ich spróbowania. Za pierwszym razem wyczuwałam lekko grochowy posmak ciasta naleśnikowego, może to przyzwyczajenie, a może kwestia dobrze dobranego farszu, ale u nas w domu, gdy zdarzy mi się zrobić naleśniki pszenne i te bezglutenowe to te drugie znikają szybciej z talerzy. Ostatnio dla wszystkich domowników robię już tylko tę zdrowszą wersję, czyli właśnie bezglutenowe naleśniki z mąki z ciecierzycy.

Dzieci lubią najbardziej na słodko, z domowym dżemem brzoskwiniowym lub powidłami, ja preferuję ze szpinakiem, to zdecydowanie moje ulubione połączenie.

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Składniki ciasta naleśnikowego mieszam i odstawiam na 10 minut i znowu mieszam. Chodzi o to, że znikną grudki, ciasto się troszkę "napuszy". W tym czasie rozgrzewam patelnię, przed pierwszym naleśnikiem delikatnie smaruję ją olejem (np. ręcznik papierowy i kropla oleju i smaruję tak patelnię).

Krok 2. Wylewam cienką warstwę ciasta (mniej więcej pół łyżki wazowej) i smażę na dużym ogniu aż brzegi zaczną odchodzić, wtedy obracam na drugą stronę i jeszcze smażę aż będzie rumiany.

Naleśniki bezglutenowe
Naleśniki bezglutenowe
22 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.